Lubuszanin nie zwalnia tempa

01.09.2014

Nie zwalnia tempa trzcianecki Lubuszanin, który jest niepokonany w lidze. Ty razem piłkarze z Trzcianki upokorzyli szydłowską Iskrę, a katem okazał się były zawodnik Iskry - Wojtek Wypusz.

Początek spotkania to agresywna gra gospodarzy. Efektem ich lekkiej przewagi była akcja z 10 minuty, kiedy T. Morawski w groźnej sytuacji minął się z piłką i zapachniało bramką. Z biegiem minut przejmowaliśmy inicjatywę. W 14 minucie świetny strzał W. Natkańca trafił w poprzeczkę bramki G. Kulachy. Trzy minuty później po precyzyjnym dograniu T. Mrozka znowu W. Natkaniec, będąc na czystej pozycji główkował niecelnie. W 26 minucie P. Nawrocki mógł wyprowadzić Iskrę na prowadzenie, jednak T. Morawski wybił piłkę na róg. W 31 minucie po rzucie rożnym W. Wypusz z bliska wpakował piłkę do bramki i było 1:0 dla Lubuszanina. Z pierwszej połowy odnotować należy jeszcze niecelną główkę R. Grzymskiego oraz próbę wymuszenia rzutu karnego przez P. Klofika z 45 minuty, na szczęście sędzia nie dał się nabrać i wręczył żółtą kartkę za symulację.

Po przerwie Iskra groźnie atakowała. Lubuszanin nie pozostawał dłużny stwarzając również zagrożenie pod bramką G. Kulachy. W 64 minucie P. Klofik precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego oszukał T. Morawskiego, zdobywając bramkę na 1:1. Po strzeleniu gola Iskra próbowała pójść za ciosem. Jednak skuteczność nie była mocną stroną gospodarzy, którzy nie potrafili pokonać T. Morawskiego. W 83 minucie świetną akcję prawą stroną przeprowadził M. Wawszczak, który doskonale dograł do W. Wypusza i było już 2:1. Trzy minuty później z lewej strony dośrodkowywał W. Wypusz, po czym piłka uderzona przez T. Mrozka trafiła na głowę P. Klofika i po strzale samobójczym Iskra już całkowicie została pozbawiona złudzeń.

lskra Szydłowo - Sapa Lubuszanin Trzcianka - 1:3 (0:1)

Bramki: W. Wypusz 31\', 83\'; P. Klofik sam. 86\' - P. Klofik 64\'

Skład Lubuszanina: T. Morawski - R. Grzymski, Ł. Broda (D. Karpiński 57\'), R. Bączyk, A. Lebiotkowski - M. Urbański (K. Surma 62\'), J. Feciuch, K. Mrozek, W. Natkaniec - W. Wypusz (Sz. Kottas 88\'), M. Wawszczak

Źródło: lubuszanin.trz.pl