„Święto Noteci” – prewencja, zabawa, rywalizacja

09.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #straż   #zabawa   #piknik   #festyn   #noteć   #czarnków   

Tradycyjnie, jak co roku w pierwszą niedzielę sierpnia w Czarnkowskiej Marinie odbyła się impreza plenerowa „Święto Noteci”, promująca i jednocząca ludzi wokół przepływającej przez Czarnków rzeki Noteć. W licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów związanych z tematyką wodną, tradycyjnie nie zabrakło również strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Czarnkowie.

Jedną z atrakcji festynu przygotowaną przez organizatorów był turniej służb mundurowych, gdzie do wspólnej rywalizacji stanęły zespoły Straży Pożarnej oraz Policji. Turniej składał się z sześciu konkurencji: „Pokonać Saracena”, „Opróżnij Grala”, „Wspinaczka po skarb”, „Bitwa”, „Rozrywka Templariuszy” oraz „Labirynt”. Podczas tej bardzo emocjonującej zabawy, której towarzyszyły liczne dogrywki, nieznaczną przewagą w łącznej liczbie punktów uzyskał zespół Komendy Powiatowej Policji z Czarnkowa.

Festyn był doskonałą okazją do realizacji zagadnień prewencji społecznej pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą. „Kręci mnie bezpieczeństwo”; „Czad i ogień obudź czujność” oraz „Bezpieczne wakacje”.

W trakcie imprezy strażacy zapoznawali uczestników z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, zachowaniem zasad bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy, wypoczynku nad wodą, oraz zdarzeń drogowych. Uczestnicy festynu dowiedzieli się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków, nie tylko samochodowych.

 

To może Cię także zainteresować:
Czarnków: XIX Dzień Spieczonego Bliźniaka
Powiatowe Święto Kapusty
100 – lecie OSP Ciszkowo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: straz.czarnkow.psp.wlkp.pl | foto: Opracował: asp. Rafał Orlicki. Zdjęcia: asp. Rafał Orlicki, mł. ogn. Łukasz Ibsz, czarnkow.policja.gov.pl

Komentarze