1000 drzew na minutę

20.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#las   #drzewa   #sadzenie   #sarbia   #czarnków   

W dniu 11 kwietnia 2017 r. w ramach akcji „1000 drzew na minutę" leśnicy z Nadleśnictwa Sarbia wraz ze społecznością klasy I Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ryczywole uroczyście posadzili sadzonkę dębu.

W uroczystości uczestniczyli Poseł na Sejm RP pan Krzysztof Paszyk, Pani Wójt Gminy Ryczywół Renata Gembiak – Binkiewicz, Dyrektor gimnazjum Pan Henryk Szrama oraz nauczyciele i uczniowie tejże szkoły. Posadzony dąb otrzymał imię patrona szkoły - Jana Pawła II. Dla upamiętnienia tego wydarzenia obok dębu posadowiono kamień z tablicą.

Warto wiedzieć: leśnicy w Polsce sadzą rocznie 500 mln drzew. To jest 1000 drzew na minutę i prawie 13 sztuk na 1 mieszkańca!

Miejsce, na którym posadzono dąb przygotowali uczniowie gimnazjum.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Czarnków: Od Niemena do Cohena
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-25.11
Policjanci pomagają osobom bezdomnym

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: sarbia.pila.lasy.gov.pl / Damian Szcześniak | foto: sarbia.pila.lasy.gov.pl / Archiwum Gminy Ryczywół

Komentarze