70-lecie Koła Łowieckiego nr 21 „Dzik” w Trzciance

12.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#jubileusz   #koło łowieckie   #trzcianka   

Koło Łowieckie „Dzik” z Trzcianki świętowało w piątek, 8 września, swój jubileusz 70-lecia powstania. Był to nie tylko czas wspomnień, ale i refleksji oraz okazja do spotkania się członków Koła i zaproszonych gości. Z tej wyjątkowej okazji uroczyście otwarto tematyczną wystawę poświęconą działalności Koła na przestrzeni lat. Wystawę można podziwiać w Muzeum im. Wiktora Stachowiaka w Trzciance.

Uroczyste obchody 70-lecia Koła Łowieckiego nr 21 „Dzik” w Trzciance rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Nabożeństwo celebrował ks. Wawrzyniec Skraba w intencji wszystkich myśliwych, leśników i ich rodzin oraz zmarłych kolegów KŁ „Dzik”. Nabożeństwo uświetnili Sygnaliści Myśliwscy z Nadleśnictwa Trzcianka oraz Zespołu Szkół Leśnych w Goraju.

Po eucharystii, wspólnie przemaszerowano ul. S. Żeromskiego do Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. W. Stachowiaka, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Na miejscu dyrektor Muzeum pani Elżbieta Wiśnicka oraz prezes Koła Jarosław Czemko powitali wszystkich zgromadzonych gości. Nie zabrakło licznych przemówień, gratulacji i prezentów.

Burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki na ręce prezesa złożył pamiątkowy list, symboliczną sarenkę oraz unikatową butelkę wina. W swoim przemówieniu pogratulował członkom Koła wspaniałej rocznicy, życzył wytrwałości w rozwijaniu pasji myśliwskiej oraz krzewienia kultury łowieckiej wśród młodych. Do życzeń dołączyli się wiceburmistrz Grażyna Zozula i przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki Edward Joachimiak. Gratulacje złożyli również: Łowczy Okręgu Pilskiego Sławomir Jaroszewicz oraz starosta powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Tadeusz Teterus.

Nie zabrakło pięknego i smacznego tortu, którego świeczki zdmuchnęli najstarsi członkowie Koła Kazimierz Makarowicz, Czesław Glapiński oraz Stanisław Majchrzak. Natomiast obecne na sali Diany pokroiły ciasto i poczęstowały zgromadzonych gości.

Gdy oficjalna część dobiegła końca, zaproszono wszystkich obecnych na wspólny posiłek, gdzie jeszcze przez długi czas wspominano dawne dzieje oraz rozmawiano na temat przyszłości Koła.

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem wystawy pt. „70-lecie Koła Łowieckiego nr 21 „Dzik” w Trzciance” zapraszamy do Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka. Ekspozycja dostępna będzie do 21 października br.

 

To może Cię także zainteresować:
Rekordu nie było, zwycięstwo Kenijczyka
Deszczowe zwycięstwo Lubuszanina
Tytuł obroniony

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: trzcianka.pl / Leszek Malicki | foto: trzcianka.pl

Komentarze