Arleta Flisikowska w Brązie

08.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #warcaby   #medal   #trzcianka   

Niespełna 55 godzin trwała walka o medale w Finale Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych. Wśród 12 finalistów znalazła się Arleta Flisikowska LKS Zuch Rychlik, która wywalczyła brązowy medal w najważniejszych zawodach krajowych.

Finał rozgrywany od 26 czerwca do 1 lipca w Grębiszewie k/ Mińska Mazowieckiego. Jak już wspominaliśmy nasza zawodniczka zdobyła historyczny medal dla klubu w tej imprezie. Zawodnicy rozegrali 11 rund po niemal 5 godzin każda spędzając przy warcabnicy ok. 55 godzin. Zawody Arleta zaczęła od dwóch porażek z Mistrzynią Świata Natalią Sadowską (Mińsk Mazowiecki) i wicemistrzynią Polski Kobiet Martą Bańkowską (Struga Marki). Jednak z rundy na rundę zaczęła grać coraz lepiej. Po zaciętych walkach z wynikiem 3 zwycięstwa 6 remisów i 2 porażki zdobyła medal, który upoważnia ją do udziału w przyszłorocznym finale bez rozgrywania półfinałów.

O tym jak trudno było wywalczyć medal przekonali się: ubiegłoroczny Mistrz Polski Damian Jakubik (Lokator Gniezno) zajmując 10 miejsce oraz jeden z faworytów Damian Reszka (Lokator Gniezno), który od ośmiu lat zdobywał medale w Finale, w tym roku rywalizację zakończył na 6 miejscu.

 

To może Cię także zainteresować:
Postępy w budowie nowoczesnego boiska w Trzciance
Trzcianka: Brzechwa dla dorosłych - spektakl teatralny
Trzcianka w przebudowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: trzcianka.pl | foto: trzcianka.pl

Komentarze