W strefie edukacji powstał "Astronomiczny zaułek" z zewnętrznym globusem, ścieżką edukacyjną w kształcie gwiazdozbioru z licznymi atrakcjami, np. kamienny układ słoneczny, tablice edukacyjne, zegar słoneczny, wiatrowskaz, gwiezdne drzewo, przygotowano też pagórek obserwacyjny z którego będzie można obserwować niebo przez teleskop.
W strefie rozrywkowej zostało wyznaczone i wyposażone w drewniany podest miejsce pod kino plenerowe, strefa rekreacji to relaks i "bujanie w obłokach" na leżankach i huśtawkach. Ponadto zadbano również o bezpieczeństwo użytkowników boiska, wykonano ogrodzenie. Został postawiony stojak z workami do segregacji śmieci wraz z drewnianą zabudową, który ułatwi utrzymanie miejsca w czystości i jednocześnie wzmocni nawyk segregacji, przyczyniając się do wzrostu świadomości ekologicznej.
Mieszkańcy Huty to społeczność, dla której bardzo ważne jest aby ich miejscowość rozwijała się i zmieniała na lepsze, dzięki wspólnej pracy mieszkańców i zaangażowania podczas realizacji projektu została uporządkowana przestrzeń poprzez karczowanie krzaków, wyrównanie terenu, zbieraniu kamieni, plantowaniu i zagęszczanie powierzchni gruntu, zaprojektowaniu części tablic edukacyjnych oraz późniejszy ich montaż w wyznaczonych miejscach, wykonaniu nawierzchni żwirowej w kształcie gwiazdozbioru, wykonaniu gwiezdnego drzewa, prac przy przygotowaniu i sadzeniu drzew, krzewów i sianiu trawy, wykonaniu podestu drewnianego oraz prac przy przygotowaniu terenu do ogrodzenia boiska oraz montażu ogrodzenia.
Wsparcie merytoryczne zaoferowały miejscowe firmy (budowlana i stolarska). O wytyczenie ścieżki edukacyjnej i atrakcji z nią związanymi zadbał miłośnik astronomii Sławomir Matz - autor bloga pt.: "Gwiazdy w dłoniach" znany z aktywnych działań popularyzujących astronomię. Również Ochotnicza Straż Pożarna z Huty zaoferowała pomoc przy podlewaniu świeżo posadzonych roślin jak i nawadnianie w późniejszym czasie. O to aby żaden z wolontariuszy nie był głodny lub spragniony zadbały panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych, które również podjęły się zadań związanych z aspektami wizualnymi i roślinnością.
Dzięki tej wspaniałej współpracy dzisiaj mieszkańcy mogą cieszyć się odnowionym miejscem przyjaznym całym rodzinom, każdy znajdzie tam coś dla siebie.
Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”. Całkowita wartość projektu 98.500,00 zł Dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego 50.000,00 zł Wkład własny mieszkańców 23.450,00 zł
To może Cię także zainteresować:
Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.