Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów

20.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#konkurs   #recytacja   #krzyż wlkp.   

W piątek 7 kwietnia br. odbył się XIV Konkurs Recytatorski ,,Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów". Komisja konkursowa przesłuchała 36 uczestników konkursu z terenu powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego i przyznała nagrody oraz wyróżnienia.

W kategorii przedszkola przyznano: I miejsce ex aequo zdobyli - Adrianna Sienkiewicz z Przedszkola Krecikowo i Jacek Lejman z oddz. przedszkolnego w Kamienniku, II miejsce ex aequo – Liliana Sadowska z Przedszkola w Wieleniu i Szymon Ratajczak z Przedszkola w Krzyżu Wlkp., III miejsce ex aequo - Zuzanna Przybyszewska z M-GOK w Krzyżu Wlkp. i Maja Kasztelan z Przedszkola w Trzciance.

Wyróżnienia otrzymali: Oliwier Frej z oddz. przedszkolnego przy SP w Krzyżu Wlkp., Hanna Boharewicz z oddz. przedszkolnego przy SP w Kuźnicy Żelichowskiej, Michalina Kassyk z Przedszkola w Krzyżu Wlkp.

W kategorii szkoły podstawowe: I miejsce - Magdalena Pyrz ze SP w Krzyżu Wlkp., II miejsce ex aequo - Maria Banachowicz ze SP w Krzyżu Wlkp. i Wiktoria Heyer ze SP w Wieleniu, III miejsce ex aequo - Zuzanna Sikora ze SP w Krzyżu Wlkp. i Liliana Helwich ze SP w Wieleniu.

Wyróżnienia zdobyli: Larysa Ciesiółka ze SP w Lubaszu, Hanna Kmiecik ze SP w Lubaszu.

Motywem przewodnim tegorocznego konkursu recytatorskiego był cyrk. Do tego nawiązywała scenografia oraz młodzi artyści. Alan Nowak z Wielenia pokazał magiczne sztuczki karciane. Furorę zrobił piesek Tosia, który wraz ze swoją panią Dominiką Taflińską dał pokaz cyrkowy. Był to przykład niesamowitej więzi między człowiekiem a zwierzęciem. Organizatorzy dziękują wolontariuszkom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących: Anicie Rembarz, Bernadetcie Piątek, Pauli Heft za nieocenioną pomoc.

 

To może Cię także zainteresować:
VII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. R. Brandstaettera
Krzyż Wlkp.: Obchody Święta Niepodległości
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: krzyz.pl / MGOK | foto: foto nr 1-5 krzyz.pl / foto nr 6-18 przesłane przez czytelniczkę

Komentarze