Leasing ciągników siodłowych
Rozwinięte przedsiębiorstwa, długo działające na danym rynku często dysponują gotówką, którą mogą przeznaczyć na zakup ciągnika siodłowego. Jednak pojazdy te często są niezbędne do wykonywania podstawowych prac w dopiero założonych firmach. Młode, rozwijające się działalności zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na zamrożenie gotówki w postaci aktywów, dlatego rozwiązaniem w tej sytuacji staje się leasing.
W odróżnieniu od zakupu ciągnik na kredyt, czy samodzielnego opłacenia zakupu, leasing jest procesem szybkim i niemal natychmiast umożliwia skorzystanie z potrzebnego pojazdu. Dodatkowo ułatwiona zostaje optymalizacja podatkowa, firma nie ma problemów z płynnością finansową, a ze względu na fakt, że ciągnik pozostaje własnością przedsiębiorstwa leasingowego, nie istnieje ryzyko wpadnięcia w długi czy pojawienia się komornika.
Aby skorzystać z usług firmy leasingowej, nie ma potrzeby przeprowadzania wielu formalności. Leasingodawcy są również skłonni do regulowania opłat i pozostają znacznie bardziej elastyczni niż banki oferujące kredyt. Możemy również liczyć na obniżenie rat leasingowych, jeśli wyznaczona początkowo stawka okaże się dla nas zbyt wysoka. Dodatkowo możliwy jest wybór różnorodnych modeli ciągnika, dlatego każde przedsiębiorstwo będzie w stanie z łatwością znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Sprawdź jakie oferty mogą być dla Ciebie najkorzystniejsze.
Warunki leasingowania ciągnika siodłowego
Warunki, jakie są wyznaczane przez leasingodawców, mogą znacznie się różnić. Najważniejszym aspektem są przede wszystkim raty i płatności. Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na tzw. leasing na kilometry. Oznacza to, że wysokość rat jest uzależniania od liczby przejechanych kilometrów w poprzednim miesiącu. Jeśli osoba wykorzystująca pojazd będzie pokonywała dużą ilość kilometrów, zapłaci wyższą ratę, jednak kapitał zostanie odliczony od wykupu.
Ciągnik siodłowy na kredyt
Ciągnik siodłowy przedsiębiorca może zakupić również na kredyt. W odróżnieniu od leasingu niezbędne będzie spełnienie określonych warunków związanych ze zdolnością kredytową, a wysokość rat, jaka zostanie ustalona, będzie stała. Nie będzie ona podlegała również negocjacji. Kredytu nie otrzymają młodzi przedsiębiorcy ani osoby zadłużone.
Warto zauważyć, że decydując się na zakup ciągnika siodłowego na kredyt, możemy nie uzyskać go, chcąc zakupić pojazd używany. Jest to związane z faktem, że w przypadku, gdy nie będziemy spłacać rat, bank będzie w stanie sprzedać nowy ciągnik. W przypadku starego pojazdu działanie to mogłoby być niemożliwe. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie się banku przed potencjalnymi stratami.
Co więcej, kupując używany ciągnik siodłowy na kredyt, spłacanie rat będzie ustalone przez bank w jak najkrótszym czasie, tak by uniknąć dużej utraty wartości pojazdu.
Dobrym pomysłem, by uzyskać ciągnik nie korzystając z leasingu, jest sprawdzenie ofert niektórych firm pozabankowych, które oferują kredyty na poszczególne pojazdy między innymi na wspomniane ciągniki siodłowe, samochody czy maszyny rolnicze. Bardzo często są one w stanie sfinansować pojazdy nowe, jak i używane, a proste procedury i przejrzysty regulamin gwarantuje sprawną pomoc każdemu zainteresowanemu.
Bez względu na to, czy zdecydujemy się na leasing, czy kredyt pamiętajmy o tym, by dokładnie sprawdzić rzetelność firmy, z której usług chcemy skorzystać. Zapoznajmy się nie tylko z cennikiem, ale również z obowiązującym regulaminem. Dzięki temu unikniemy niedomówień i będziemy mogli łatwiej wybrać najbardziej ekonomiczną dla nas ofertę.
Źródło: materiał partnera
Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.