Dozór policyjny za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego

21.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #dozór   #wymuszenie   #taksówka   #trzcianka   

Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego odpowie 23 – letni mieszkaniec Trzcianki, który w trakcie kursu do domu, próbował wymusić od taksówkarza wydanie pieniędzy. Podczas szarpaniny z napastnikiem, taksówkarz uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście nie doznał żadnych poważniejszych obrażeń. Rozbójnik trafił w ręce trzcianeckich kryminalnych, a potem do policyjnego aresztu. We wtorek został doprowadzony do Prokuratury. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Dnia 17 kwietnia br. do taksówki w Pile wsiadł 23 – letni mieszkaniec Trzcianki, który zamówił kurs do miejsca zamieszkania. Z relacji taksówkarza wynika, iż będąc już w Trzciance 23 – latek zażądał od niego wydania pieniędzy. Kiedy pokrzywdzony odmówił, wówczas napastnik zaczął szarpać pokrzywdzonego i chwycił go za ręce. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście nie doznał żadnych poważniejszych obrażeń. 23 – latek trafił do szpitala, gdzie po udzieleniu pomocy medycznej przewieziony został do policyjnego aresztu. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość alkoholu oraz narkotyków. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego, za który grozi mu do 10 lat więzienia.

We wtorek Prokurator na wniosek Policji zastosował wobec 23 – latka dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-25.11
Policjanci pomagają osobom bezdomnym
Trzcianka: 40 lat Chóru Cantilena

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: czarnkow.policja.gov.pl | foto: czarnkow.policja.gov.pl

Komentarze