Jubileuszowa edycja Aquathlonu

10.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #aquathlon   #pływanie   #jezioro   #bieg   #trzcianka   

Klub TSD Sport z Trzcianki od 5 lat organizuje Aquathlon, czyli imprezę pływacko-biegową. Już tradycyjnie uczestnicy mieli do pokonania dystans blisko 500 metrów wpław, a po wyjściu z wody musieli przebiec malowniczą trasę wokół jeziora Sarcz, która wynosi ponad 6 kilometrów. Do Trzcianki zawitało 31 zawodników z całej Polski oraz goście zza granicy.

1 lipca na starej plaży nad jeziorem Sarcz nie mogło zabraknąć emocji. Po raz piąty odbył się bowiem Aguathlon. Zawody pływacko-biegowe organizowane przez klub TSD Sport Trzcianka polegają na przepłynięciu dystansu 475 metrów i przebiegnięciu ponad 6 kilometrów wokół jeziora Sarcz. W tym roku na starcie zameldowało się 31 zawodników.

- Frekwencja w dzisiejszym Aquathlonie jest spora. Mamy 32 zaowdników z Polski i zza granicy, bowiem klub TSD Sport zorganizował w tym samym terminie wymianę młodzieży z Portugalii, Hiszpanii, Czarnogóry i Ukrainy. Zagraniczna młodzież uczy się od nas jak należy poprawnie działać w wolontariacie, i jak organizować takie imprezy, jak choćby Aquathlon. Cieszę się, że możemy kolejny raz, bez żadnych przeszkód, zorganizować tę imprezę w Trzciance – mówi Krzysztof Jaworski – członek klubu TSD Sport.

Zmagania ukończyło 29 zawodniczek i zawodników. Najszybszym okazał się Aleksander Wostal ze Szprotawy z czasem 28:35, zdecydowanie wyprzedzając kolejnych rywali. Drugi był Miłosz Czechowicz z Piły, trzeci zaś mieszkaniec Trzcianki, Paweł Grześ. W kategorii kobiet zwyciężyła Agnieszka Gadomska z Zielonej Góry, druga była Joanna Przepiórkowska z Przechlewa, trzecia zaś Mariana Matias Prior z Sintry w Portugalii. Ostatecznie nagrody wręczono w 7 kategoriach z podziałem na płeć, wiek i pochodzenie zawodników.

Pozostali nagrodzeni:

Kategoria 40+:

1. Jacek Westfal

Najlepsi z Trzcianki:

Paweł Grześ i Jolanta Malicka

Najlepsi zza granicy:

Mariana Matias Prior i Sérgio Filipe Ferreira Godinho (oboje Portugalia)

Dodać należy, że współfinansującym Aquathlon był powiat czarnkowsko-trzcianecki.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-25.11
Trzcianka: 40 lat Chóru Cantilena
Potrącenie dziecka na "pasach"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl / Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: facebook.com/pg/promocjaPCT

Komentarze