Niebawem ruszą inwestycje w czarnkowskim szpitalu

14.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szpital   #inwestycja   #czarnków   

Jak będzie wyglądał harmonogram? Jakie inwestycje będą realizowane w pierwszej kolejności? W szpitalu w Czarnkowie odbyło się posiedzenie zarządu powiatu, w którym wzięli udział również dyrektorzy lecznicy i eksperci.

Powiat czarnkowsko – trzcianecki przeznaczy w bieżącym i następnym roku prawie 6,4 mln złotych na rozbudowę i przebudowę Czarkowskiego szpitala. Taką kwotę rada powiatu zapisała w wieloletnim planie inwestycyjnym na lata 2016 – 2020. Kwota w całości pochodzić będzie z budżetu powiatowego.

- Bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu jest dla nas priorytetem, a nie da się o nie zadbać jeśli nasze szpitale nie będą spełniały określonych standardów. Stąd decyzja o przebudowie i rozbudowie czarnkowskiego szpitala. Przyszedł czas, aby zdecydować, które inwestycje będą realizowane w pierwszej kolejności – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko – trzcianecki.

Dyrektorzy ZZOZ w Czarnkowie przedstawili zarządowi powiatu schemat rozbudowy oraz opis inwestycji dotyczących przebudowy i rozbudowy budynków szpitala. Opracowanie zawiera również zbiorcze zestawienie kosztów dotyczących trzech wersji inwestycji.

- Wersje różnią się zakresem prac, które zostały w nich ujęte, a co za tym idzie również kosztami. Pierwsza wersja obejmuje przebudowę budynku A i D – pierwsze piętro (blok operacyjny), i II piętro, czyli blok porodowy, a także trzy piętra w budynku F. Jest to wersja najdroższa, bowiem szacujemy koszty na poziomie prawie ośmiu milionów złotych – mówi Krzysztof Wywrot, dyrektor ZZOZ w Czarnkowie.

Druga wersja przewiduje modernizację budynków A i D (I piętro – blok operacyjny), i trzech pięter budynku F. Tu koszty są niższe, bowiem cena sięga 5,6 miliona złotych. Trzecia wersja to zestawienie kosztów przebudowy budynków A i D (I i II piętro), które kształtują się na poziomie 6,6 miliona. W każdej z trzech wersji większość kosztów pochłaniają roboty budowlane i instalacja gazów medycznych.

- Zarząd powiatu zdecydował, że ogłosimy przetarg w oparciu o pierwszą wersję zbiorczego zestawienia kosztów, chociaż cena jest wyższa niż kwoty zapisane budżecie powiatu. Chcemy jednak, by szpital w Czarnkowie spełniał standardy i zapewniał godne warunki pacjentom – mówi starosta.

Zarząd liczy na to, że cena, jaką uda się osiągnąć w przetargu nie będzie tak wysoka, jak w zestawieniu przedłożonym przez dyrekcję szpitala. Dotychczasowa praktyka przetargowa uczy bowiem, że cena jest jednym z ważniejszych elementów określonych w warunkach przetargu, i potencjalni wykonawcy, żeby zwyciężyć, w wielu przypadkach są w stanie zaoferować dogodniejsze warunki.

 

To może Cię także zainteresować:
Czarnków: Od Niemena do Cohena
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-25.11
Policjanci pomagają osobom bezdomnym

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl / Piotr Urbaniak Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

Komentarze