Niespodziewana wizyta

19.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#lasy   #żubry   #krzyż wlkp.   

W ostatnim tygodniu na terenie Nadleśnictwa Krzyż w Leśnictwie Dzierżążno Małe pojawiły się rzadko spotykane u nas żubry. Stado liczy 6 sztuk i obecnie wędruje po całym terenie nadleśnictwa.

Ludzie, którzy na co dzień i od lat mają do czynienia z żubrami są zdania, że nigdy nie można im tak do końca zaufać, są to jednak dzikie zwierzęta, ale przy zachowaniu elementarnych zasad ostrożności nikomu nic nie grozi. Badania wykazują, że najczęstszą przyczyną ataku żubrów jest zbyt bliskie podejście do zwierzęcia. Ataki poprzedzone są zazwyczaj dłuższym okresem niepokojenia osobnika. Tu warto dodać, że jeśli już żubr „przymierza się" do ataku, to najczęściej wyraźnie to sygnalizuje, np. grzebiąc nogą w ziemi czy opuszczając łeb i dając czas człowiekowi na wycofanie się.

Przebywające u nas żubry mają założone obroże telemetryczne, dzięki którym można obserwować aktualne położenie tych osobników. Nasze wędrujące stado często przebywa w bezpośrednim sąsiedztwie okolicznych miejscowości, apelujemy więc do mieszkańców o ostrożność.

 

Zapraszamy do śledzenia wędrówek żubrów

 

To może Cię także zainteresować:
Krzyż Wlkp.: Obchody Święta Niepodległości
Krzyż Wlkp.: Dynia Party
Kolejne inwestycje w gminie w Gminie Krzyż Wlkp.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: krzyz.pila.lasy.gov.pl / Tekst i zdjęcia: Alina Chabowska

Komentarze