Od wiosny sześć zmian w A i B klasie!

15.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #piłka nożna   

Wielkopolski ZPN zdecydował o zwiększeniu limitu zmian do sześciu w rozgrywkach klas A i B od rundy wiosennej. Pilotażowy program zostanie wdrożony wskutek licznych postulatów płynących w tej sprawie bezpośrednio od klubów.

Wnioski o zwiększenie liczby możliwych do przeprowadzenia zmian pojawiły się już w sierpniu podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego. Przedstawiciele klubów argumentowali wówczas, że na najniższych szczeblach, gdzie ludzie grają w piłkę amatorsko, często dochodzi do sytuacji, w których zawodnicy nie otrzymujący szansy gry mimo znalezienia się w kadrze meczowej, rezygnują z regularnych treningów. Dlatego też trenerzy powinni mieć możliwość wpuszczenia na boisko jak największej liczby zawodników z ławki rezerwowych. Dzięki temu do minimum ograniczone mogłyby zostać również przypadki oddawania spotkań walkowerem z powodu problemów kadrowych.

Przedstawiane postulaty latem nie mogły zostać zrealizowane, bynajmniej nie trafiały w próżnię. Zarząd Wielkopolskiego ZPN z uwagą wysłuchiwał argumentów działaczy. Po przeanalizowaniu wszystkich "za i przeciw", a także możliwości regulaminowych, zdecydowano o testowym zwiększeniu limitu zmian zgodnie z wolą klubów. - Cały czas podkreślamy, że związek funkcjonuje dla klubów i jeżeli one są pewne, że konkretne działania będą dla nich korzystne, staramy się je wcielać w życie. Jest szereg kwestii związanych z organizacją rozgrywek, których nie mogliśmy wprowadzić od razu, bowiem sezon był już w trakcie. Teraz część przepisów ulegnie modyfikacji, a nad następnymi uważnie pracujemy, by uatrakcyjnić rozgrywki i podnieść ich poziom sportowy - mówi prezes Wielkopolskiego ZPN, Paweł Wojtala.

Modyfikacja polegająca na możliwości dokonania sześciu substytucji obowiązywać będzie od początku rundy wiosennej w klasach rozgrywkowych A i B seniorów. Wszystkie zmiany będzie można dokonywać w dowolnym momencie bez żadnych dodatkowych ograniczeń. W wyższych ligach przepisy pozostaną bez zmian.

 

To może Cię także zainteresować:
Święto Niepodległości na sportowo
Bieg ku pamięci niepodległym
Grand Prix Wielkopolski Kadetów w Tenisie Stołowym

red. | źródło: wzpn.poznan.pl | foto: Internet

Komentarze