Pielgrzymka Edukacji Lubasz do Sanktuarium w Lubaszu

09.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#pielgrzymka   #szkoła   #uczeń   #lubasz   

Co roku Sanktuarium w Lubaszu, odwiedzają tysiące czcicieli Matki Bożej, często z całymi rodzinami. Wiele małżeństw przybywa tu, by prosić o dar potomstwa, dlatego Matka Boża z cudownego obrazu zwana jest też Królową Rodzin.

Ruch pielgrzymkowy związany jest z Odpustem ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, który przypada w Kościele Powszechnym na dzień 8 września.

Okoliczne dekanaty mają wówczas swoją mszę św. przed Cudownym Wizerunkiem. Pielgrzymki, przybywając często pieszo, podtrzymują w ten sposób tradycję odwiedzania tego Sanktuarium.

Odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny trwa kilka dni. Każdego dnia w uroczystościach biorą udział pielgrzymi przybywający z pielgrzymkami autokarowymi i pieszymi wraz ze swoimi księżmi z dekanatów: czarnkowskiego, wieleńskiego, chodzieskiego, obornickiego, szamotulskiego, wronieckiego.

W czwartek 7 września 2017r., pod opieką nauczycieli i katechetów, w pełnej gali, uczniowie wyruszyli w coroczną „krótkodystansową” pielgrzymkę do Sanktuarium w Lubaszu, by brać udział w uroczystościach Odpustowych ku czci Matki Boskiej Lubaskiej Królowej Rodzin.

O godzinie 11:30 odbyła się msza św. pod przewodnictwem ks. Marka Jańskiego – proboszcza z Boruszyna, w której udział wzięła młodzież szkół powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego, rozpoczynając uroczyście nowy rok szkolny i katechetyczny.

Jako symbol zbliżającego się 25 – lecia Szkół im. I. J. Paderewskiego prowadzonych przez Edukację Lubasz w darze złożono kronikę szkoły.

Niech wydarzenie mszy świętej, będzie natchnieniem do przeżycia dobrego roku szkolnego !

To może Cię także zainteresować:
Z dziećmi o bezpieczeństwie
Rozpoznanie operacyjne obiektu sakralnego
Kolejny sukces gimnazjalistek z Lubasza

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / Jagoda Zielazek | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze