Prezes Stowarzyszenia Teresa Plesiak serdecznie przywitała licznie przybyłych członków Stowarzyszenia oraz zaproszonych gości. Od lat chętnie uczestniczą w Pikniku - Państwo Maria i Gedymin Braunowie, Pani Grażyna Sikora, Hanna Drygas oraz Kinga Disterheft, którzy okazują dużo sympatii dla działań Stowarzyszenia. Nie zabrakło naszych Honorowych Członków Stowarzyszenia: Pani Marii Bauer, Teresy Surmy oraz Hanny Eksner. Miło było nam gościć Panią Ewę Kozłowicz, która w szczególny sposób angażowała się w działalność Stowarzyszenia. Mogliśmy również złożyć najlepsze życzenia i gratulacje z racji przejścia na emeryturę.
Tegoroczny Piknik Integracyjny był wyjątkowy, ponieważ ciągle przeżywamy Jubileusz 25-lecia działalności Stowarzyszenia – w ubiegłym roku dotację z Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego wykorzystaliśmy na zakup pamiątkowych, okazjonalnych statuetek, które otrzymały rodziny zrzeszone w Stowarzyszeniu i zaproszeni goście. W tym roku natomiast, dzięki środkom z dotacji mogliśmy opracować i wydać Album – ilustrujący „Styl i sposoby oraz formy aktywności Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych w Połajewie w okresie minionych 25 lat”. W trakcie Pikniku odbyła się promocja albumu, który otrzymali zaproszeni goście i wszystkie zrzeszone rodziny. Z ogromną przyjemnością mogliśmy przekazać na ręce właścicielki „Gorzelni 505” – Pani Anny Adamczyk - publikację oraz podziękowania za wspaniałe przyjęcie.
Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, wszystkim smakował piknikowy poczęstunek, również do kawy – babeczki upieczone w Piekarni Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Połajewie, drożdżówki – Pani Marii Bauer, oraz chruściki Anity Sobczyńskiej. Jubileuszowe spotkanie nie mogło odbyć się bez tortu – o który zadbały mamy z Zarządu Stowarzyszenia, były gratulacje, życzenia i przepiękne kwiaty. Wzruszający nastrój udzielił się wszystkim…
Za dokumentację fotograficzną tego niesamowitego i niezapomnianego spotkania dziękuję Maciejowi Plesiakowi, Jarkowi Sell oraz Darkowi Garsteckiemu również za obsługę akustyczną.
Warto więc wspierać działania służące integracji osób niepełnosprawnych i rodziców, ich aktywizacji, czego skutkiem jest podnoszenie jakości ich życia, nabywanie umiejętności interpersonalnych, podczas przeżywania sytuacji nietypowych oraz wzrost samooceny osób niepełnosprawnych.
Teresa Plesiak - prezes
To może Cię także zainteresować:
Źródło: Teresa Plesiak - prezes
Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.