Piłkarze Bambinis na obozie

13.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #piłka nożna   #obóz   #trzcianka   

Najmłodsi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Bambinis są już po pierwszym treningu. Dziesiątego lipca rozpoczęła się kolonia w Lubaszu. Do ośrodka „Portus” stawiło się 22 zawodników z naszego powiatu. Kolonię w Lubaszu oficjalnie otworzył starosta Tadeusz Teterus, który obdarował piłkarzy i trenerów drobnymi upominkami. Wszystko to w ramach promocji zdrowia.

- Młodzi piłkarze świetnie sobie radzą na murawie. Wierzę i trzymam mocno kciuki za ich postępy i dalsze sukcesy – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki. - Piłka nożna to jeden z piękniejszych sportów. Nasz powiat wspiera lokalne akademie piłkarskie, które dzięki treningom rozwijają umiejętności i pasje naszych najmłodszych mieszkańców – dodaje.

Treningi gier zespołowych z wykwalifikowanymi trenerami prowadzone są w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubaszu. Wszystko po to, aby kształtować u zawodników główne sprawności ruchowe, takie jak siła, wytrzymałość, szybkość, czy koordynacja ruchowa. Ważnym elementem wychowawczym jest kształtowanie dyscypliny, odpowiedzialności oraz szacunku do najbliższych. Wychowawcy zwracają szczególną uwagę na to, aby każdy z obozowiczów był odpowiednio przygotowany do zajęć. Poza treningami sportowymi młodzi adepci będą mieli zapewnione inne atrakcje. Wyjadą do kina w Czarnkowie oraz na basen do Obornik. Piłkarze wezmą udział w konkursie kulinarnym oraz w warsztatach na temat wypracowania i utrzymania postaw prozdrowotnych. Nie tylko ruch, ale i promowanie prawidłowego odżywania jest ważnym punktem kolonii. W Lubaszu nie zabraknie integracyjnych gier i zabaw.

- Podczas obozu pamiętamy o prowadzeniu zajęć kształtujących wszechstronny rozwój dziecka. Dzięki dobrej współpracy z GOK w Lubaszu oraz ośrodkiem „Portus”, mamy możliwość prowadzić treningi na świetnych obiektach sportowych, dzięki czemu cała grupa mocno się integruje - mówi Wiesław Natkaniec, organizator kolonii.

Mamy nadzieje, że pogoda dopisze młodym piłkarzom a treningi przyniosą radość i oczekiwane rezultaty. W połowie sierpnia Akademia Piłkarska Bambinis wznowi regularne treningi w Trzciance. Zarówno kolonie jak i systematyczne zajęcia dadzą większą możliwość, by młodzi piłkarze w przyszłości odnosili sukcesy. Zawodnicy będą zmagali się zarówno w meczach kontrolnych jak i rozgrywkach mistrzowskich w sezonie jesiennym.

 

To może Cię także zainteresować:
Postępy w budowie nowoczesnego boiska w Trzciance
Trzcianka: Brzechwa dla dorosłych - spektakl teatralny
Trzcianka w przebudowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Joanna Żylińska Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

Komentarze