"Po prostu tańcz" - Konkurs Tańca

17.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#taniec   #przedszkole   #trzcianka   

14.03.2017 r., w hali sportowo-widowiskowej w Trzciance, odbył się już po raz trzeci Gminny Międzyprzedszkolny Konkurs Tańca „Po prostu tańcz” dla dzieci 5-6 letnich.

Głównym organizatorem i pomysłodawcom konkursu było Gminne Przedszkole Nr 4 w Trzciance, fundatorem nagród Urząd Miejski Trzcianki. W konkursie zaprezentowało się 9 grup tanecznych z gminy. Zmagania młodych tancerzy, oprócz wychowawców i rodziców, z zaciekawieniem obserwował burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki oraz jego zastępca Pani Grażyna Zozula. Dodatkowo, konkurs uświetnił występ tancerek ze szkoły tańca „Dance-on”, które prowadzi Pani Anna Kapera.

Występy dzieci oceniało jury w składzie:  

  • przewodnicząca: tancerka, instruktorka tańca i fitnessu, zwyciężczyni IV edycji programu tanecznego „You can dance” Pani Anna Kapera, nauczycielka muzyki,
  • instruktorka Młodzieżowego Domu Kultury Pani Agnieszka Nowicka  
  • instruktorka Zumby w Młodzieżowym Domu Kultury Pani Paulina Flitta- Kubisz.

 

Po prezentacji wszystkich zespołów, jury udało się na obrady, a w międzyczasie prowadząca konkurs Pani Magdalena Ilnicka poprowadziła dla maluchów „gimnastykę przy muzyce z elementami Zumby”.

Po zabawie nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu, oraz wręczenie pucharów i dyplomów przez burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego.

Jury wydało następujący werdykt:

I miejsce: Gminne Przedszkole nr 3 w Trzciance „Gwiazdeczki”, przygotowane przez Panią Iwonę Fularz - Tomzik

II miejsce: Katolicka Szkoła Podstawowa „Oddział przedszkolny”, przygotowany przez Panią Ewę Koniuszy.

III miejsce: Gminne Przedszkole w Siedlisku „Roboty”, przygotowane przez Panią Martę Jęśko, Danutę Polak, oraz Sylwię Siwiak

Wyróżnienie: Gminne Przedszkole nr 4 w Trzciance „Kółko taneczne”, przygotowane przez Panią Małgorzatę Jędrowiak i Panią Ewę Chabzdę.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-25.11
Trzcianka: 40 lat Chóru Cantilena
Potrącenie dziecka na "pasach"

red. | źródło: trzcianka.pl / Przemysław Stochaj | foto: trzcianka.pl

Komentarze