Poszukiwania osoby zaginionej na rzece Noteć

18.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #poszukiwania   #rzeka   #czarnków   

W dniu 16 marca, na rzece Noteć przeprowadzono kolejne poszukiwania osoby zaginionej. Do działań zadysponowano zastęp SLRR wraz z łodzią z JRG Trzcianka, zastęp SGRW-N z JRG 2 Piła, zastępy GBA-Rt 2,5/16 i SLRRz przyczepą z JRG Czarnków na której znajduje się namiot pneumatyczny wrazz wyposażeniem oraz SLRR wraz z łodzią z OSP w KSRG Wieleń.

Po przeprowadzeniu odprawy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie i zwodowaniu łodzi przemieszczono się w ustalone miejsce na przeprawie promowej w m. Ciszkowo. Na miejscu rozstawiono namiot pneumatyczny na potrzeby akcji. Po dotarciu w wyznaczony przez policję teren działań przystąpiono do poszukiwań. Poszukiwania prowadzone były jednocześnie przez cztery jednostki pływające oraz psy do wykrywania zapachu zwłok ludzkich z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu. W trakcie działań przeszukano z łodzi brzegi rzeki na odcinku około 10 km, natomiast przy użyciu psów sprawdzono nurt na odcinku około 20 km. Zwierzęta nie wskazały prawdopodobnego miejsca zaginionej osoby, dlatego odstąpiono od dalszych czynności. Na miejsce przybyli Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie insp. Piotr Ryżek i Komendant Powiatowy PSP w Czarnkowie bryg. Maciej Kubacki. Całość działań dokumentowali przedstawiciele Telewizji Polskiej TVP.

 

To może Cię także zainteresować:
Czarnków: Od Niemena do Cohena
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-25.11
Policjanci pomagają osobom bezdomnym

red. | źródło: straz.czarnkow.psp.wlkp.pl / Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Marek Wylegała, foto nr 15 nadesłane przez czytelnika ( Adrian Pompała)

Komentarze