Problemy wędkarzy rozwiązane

13.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #wędkarz   #lubasz   

Chcą zachować ład, porządek i bezpieczeństwo. W Lubaszu odbyło się spotkanie dotyczące spraw związanych z wędkarzami. Podczas wizyty w Urzędzie Gminy, obecny był nadleśniczy Nadleśnictwa Krucz, który tłumaczył przybyłym wędkarzom m.in. procedury związane z postojem samochodów w pobliżu jezior. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Bogdana Tomaszewskiego, przewodniczącego zespołu ds. wędkarstwa w mieście i gminie Czarnków.

- Chciałbym, aby podobne spotkania odbywały się częściej – mówi Bogdan Tomaszewski, przewodniczący zespołu ds. wędkarstwa w mieście i gminie Czarnków. - Podczas posiedzeń, moglibyśmy skupiać się na problemach dotyczących wędkarzy. Chciałbym, aby lokalne władze w dalszym ciągu wspierały naszą brać wędkarską i miały świadomość, że wędkowanie nie jest dla nas tylko formą relaksu. My przede wszystkim chcemy być przyjaźni dla środowiska – dodaje.

Podczas spotkania ustalono ostateczne dojazdy do miejsc postojowych blisko wody, do których dotrzeć można od strony Dębego, Sławienka, Sławna, Prusinowa oraz od drogi wojewódzkiej (Czarnków – Lubasz). Miejsca postojowe, zostały przeznaczone dla wędkarzy. Znajdują się one tuż przed ścieżką spacerowo-edukacyjną, gdzie pojazdy nie mogą kontynuować swojej jazdy. Auto, za którego szybą znajdzie się specjalny identyfikator, uprawnione zostanie do tego, aby samochód mógł być zaparkowany w dozwolonym miejscu.

Przy okazji spotkania, wójt Lubasza Marcin Filoda omówił temat związany z zarybianiem. Mówiono także o wspólnym wypracowaniu pozwoleń na budowę pomostów przez wędkarzy oraz o rekultywacji jeziora.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-25.11
Światowy Dzień Seniora w Lubaszu
Święto Niepodległości na sportowo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl / Aleksandra Lipiec Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: facebook.com/promocjaPCT

Komentarze