Puchar starosty dla pilskiego MOSiR

13.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #piłka nożna   #trzcianka   

W minioną niedzielę, w trzcianeckiej hali sportowo – widowiskowej, młodzi piłkarze rywalizowali o puchar starosty czarnkowsko – trzcianeckiego. W turnieju wzięło udział siedem drużyn. Wygrali pilanie.

W niedzielnym turnieju, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury, grali bardzo młodzi zawodnicy, chłopcy z rocznika 2009 i młodsi. Drużyny biorące udział w imprezie reprezentowały okoliczne akademie piłkarskie. Trzcianecka hala gościła zatem zespoły MOSiR Piła, Radwan Lubasz, Football Academy Piła. Nie zabrakło oczywiście reprezentacji szkółek działających w Trzciance: Akademii Piłkarskiej Bambinis (współorganizator turnieju), Akademii Piłkarskiej Reissa, Lech Poznań Football Academy i Lubuszanina Trzcianka.

- Dziękuję rodzicom i trenerom, którzy rozwijają w młodych ludziach pasję sportową – mówił Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko – trzcianecki. – Najważniejsze jednak jest to, że Was, młodzi piłkarze, jest tu dzisiaj tak wielu. Cieszę się, że chcecie grać w piłkę nożną, chcecie trenować, szkolić się. Wierzę, że właśnie wśród Was są następcy Roberta Lewandowskiego – dodał starosta.

Turniej rozpoczął się kilka minut po godz. 9.00, meczem Radwana Lubasz z drużyną Football Academy Piła. Już od pierwszego gwizdka dało się zauważyć niesamowite zaangażowanie młodych zawodników. Obserwatorom nie umknęły również umiejętności zawodników. Niemal każda akcja nagradzana była sporymi brawami z trybun.

- To, co obserwujemy na boisku, jest niezwykłe. Ci chłopcy nie mają przecież nawet dziesięciu lat, a ile już potrafią. Doskonale wiedzą jak się ustawić, radzą sobie z przyjęciem piłki, odegraniem, potrafią też świetnie strzelić na bramkę – komentował starosta.

Ostatecznie Trzcianka okazała się w niedzielę bardzo gościnnym miastem, bowiem trzy pierwsze miejsca przypadły w udziale przyjezdnym. Zwyciężyła drużyna MOSiR Piła, drugie miejsce zajął Radwan Lubasz, na trzecim stopniu podium uplasowała się ekipa Football Academy Piła. Tuż za podium znalazła się Akademia Piłkarska Reissa, na piątym Akademia Piłkarska Bambinis, szóste miejsce przypadło w udziale Lubuszaninowi, a siódme zajęła drużyna Lech Poznań Football Academy.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-25.11
Trzcianka: 40 lat Chóru Cantilena
Potrącenie dziecka na "pasach"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl / Piotr Urbaniak Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: facebook.com/promocjaPCT

Komentarze