Rada Miasta Czarnków nie chce podziału powiatu

09.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#powiat czarnkowsko-trzcianecki   #podział   #radny   #czarnków   

Podczas sesji Rady Miasta Czarnków rajcy wprowadzili do porządku obrad stanowisko o niedzieleniu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Po dyskusji, w której udział wzięli również starosta czarnkowsko-trzcianecki Tadeusz Teterus, wicestarosta Jacek Klimaszewski, przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Tomaszewski i burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, czarnkowscy radni zdecydowali 11 głosami za przy 1 głosie sprzeciwu o pozostawieniu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w niezmienionym kształcie.

Na sesję Rady Miasta Czarnków przybyła silna delegacja z powiatu w składzie starosta Tadeusz Teterus, wicestarosta Jacek Klimaszewski i przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Tomaszewski oraz w imieniu wnioskodawców z Koła Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Trzciance burmistrz Krzysztof Czarnecki wraz z posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Marcinem Porzuckiem.

Przewodniczący Rady Miasta Czarnków Andrzej Tadla odczytał wszystkim zgromadzonym korespondencję dotyczącą podziału powiatu na czarnkowski i trzcianecki. Później nadszedł czas na wystąpienia starosty Tadeusz Teterusa i burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego. Po tym na sali rozgorzała dyskusja. Po kilku godzinach wymiany zdań pomiędzy stronami, zamknięto dyskusję. Po przerwie radni przystąpili do głosowania wybierając pozostawienie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w niezmienionym kształcie. Za tym rozwiązaniem było 11 radnych, 1 radny wyraził swoje niezadowolenie głosując przeciwko takiemu stanowisku.

- Jako rada jesteśmy za pozostaniem powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w takim kształcie, w jakim obecnie jest ten powiat. Uważam, że jeżeli dojdzie do jakiegoś kroku w stronę podziału, to wtedy powinni o tym zadecydować mieszkańcy poszczególnych gmin. To oni powinni przede wszystkim wypowiedzieć się w tej sprawie. My jako Rada Miasta Czarnków w większości jesteśmy przeciwni pomysłowi dzielenia powiatu – mówi Andrzej Tadla – przewodniczący Rady Miasta Czarnków.

- Nie rozumiemy sposobu prowadzenia dyskusji na ten temat. Najpierw było wystąpienie burmistrza Trzcianki z pismem do Prezesa Rady Ministrów, w sprawie podziału powiatu, a wcale nie rozmawiano z zainteresowanymi na ten temat. Ani nie zapytano gmin, ani mieszkańców, ani sołectw, więc to nie jest tryb działania, który jest zgodny z zasadami demokracji w naszym kraju – podsumował Franciszek Strugała, burmistrz Czarnkowa.

W sprawie pozostawienia powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w niezmienionym kształcie opowiedziały się już cztery samorządy gminne. Gmina Wieleń, gmina Drawsko, gmina Czarnków i miasto Czarnków. Kolejne samorządy również zapowiedziały dyskusję na ten temat. 

 

To może Cię także zainteresować:
Z dziećmi o bezpieczeństwie
Rodzinne grzybobranie
Podziękowali za ciasto babci Rózi

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: facebook.com/promocjaPCT

Twoim zdaniem

Czy powiat czarnkowsko-trzcianecki powinien zostać podzielony?
 

Komentarze