Rozmawiano o odprowadzeniu wód gruntowych

11.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#woda   #odprowadzenie   #osiedle   #trzcianka   

W piątek, 4 sierpnia br., odbyło się spotkanie z mieszkańcami osiedla Modrzewiowego, w którym uczestniczyli przedstawiciele starosty czarnkowsko-trzcianeckiego, Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Trzciance, Zakładu Inżynierii Komunalnej w Trzciance, pracownicy Urzędu Miejskiego Trzcianki oraz burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki. Tematem zebrania było odprowadzenie wód gruntowych do cieku wodnego przepływającego przez drogę z Trzcianki do Łomnicy.

W wyniku spotkania, Rejonowy Związek Spółek Wodnych zobowiązał się do ręcznego oczyszczenia rowu na odcinku 70 metrów i zadanie to zostało już zakończone. Natomiast Dyrekcja Powiatowego Zarządu Dróg zobowiązała się do udrożnienia przepustu. Z wizji lokalnej wynika, iż przyczółek, przy wlocie i wylocie przepustu, jest zasypany ziemią ze skarpy znajdującej się przy drodze.

W związku z tym, iż jest to droga powiatowa, Urząd Miejski Trzcianki wystąpi z wnioskiem do Starostwa Powiatowego w Czarnkowie o remont przepustu.

 

To może Cię także zainteresować:
Trzcianka: Koncert Disco Polo
Stołówka i plac zabaw w „jedynce” już gotowe
Spotkanie dotyczące organizacji nowego roku szkolnego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: trzcianka.pl / Dawid Czyż | foto: trzcianka.pl

Komentarze