Rusza budowa boisk wielofunkcyjnych

17.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#umowa   #sport   #boisko   #trzcianka   #krzyż wielkopolski   

Na początek dwa boiska w Trzciance i jedno w Krzyżu Wielkopolskim. Starosta Tadeusz Teterus i Jan Pertek, członek zarządu powiatu, podpisali umowę na budowę pierwszych trzech boisk wielofunkcyjnych i siłowni zewnętrznych. Wykonawcą jest konsorcjum złożone z firm Mirtech Sp.z o.o. z Sarbki oraz Hemet Sp. z o.o. z Zielonej Góry. Prace przy obiektach rozpoczną się lada dzień i potrwają do listopada. Wartość inwestycji to ponad 1,3 mln złotych.

Budowa boisk wielofunkcyjnych i siłowni zewnętrznych przy powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych to jedno z najważniejszych założeń jeśli chodzi o inwestycje w oświacie, zapisane w wieloletnim planie inwestycyjnym powiatu na lata 2016 – 2020.

- Chcemy, by absolwenci gimnazjów, a w przyszłości szkół podstawowych, wybierali nasze szkoły ponadgimnazjalne, jako dalszy etap kształcenia. Dlatego musimy stwarzać jak najlepsze warunki obecnym i przyszłym uczniom naszych placówek, w tym również bazę sportową. Cieszę się, że w krótkim czasie udało nam się opracować niezbędna dokumentację, i możemy przystąpić do realizacji inwestycji – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko – trzcianecki.

Przedmiotem podpisanej siódmego lipca umowy jest wykonanie robót budowlanych, polegających na budowie boisk wielofunkcyjnych i siłowni zewnętrznych przy Liceum Ogólnokształcącym w Trzciance, przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance i przy Zespole Szkół w Krzyżu Wlkp. Boiska będą miały wymiary 44x22 m, będą wykonane na odpowiedniej podbudowie i wyposażone w nawierzchnię poliuretanową.

- W ramach tych wielofunkcyjnych kompleksów zostaną wybudowane boiska do piłki ręcznej, o wymiarach 40x20m z dodatkowym pasami okalającymi szerokości 1 m, spełniające minimalne wymiary dla boiska szkolnego do piłki ręcznej, boiska do koszykówki, o niestandardowym wymiarze 15x22 m, oraz pełnowymiarowe boiska do siatkówki (9x18 m) i pełnowymiarowe korty tenisowe – mówi Ryszard Jabłonowski, naczelnik wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie.

Wszystkie obiekty będą wyposażone w systemy odwadniające, piłko chwyty, ogrodzenia o wysokości prawie czterech metrów, nawiązujące wyglądem do istniejącego, wraz z bramami i furtkami, a także oświetlenie i ciągi piesze. Siłownie będą wykonane na nawierzchni z kostki brukowej, a na ich wyposażeniu znajdą się stepery i rowery, podciągi nóg i drabinki, orbitreki i biegacze, wyciągi górne i krzesełka do wyciskania w pozycji siedzącej, wahadła i twistery, wioślarze i prasy nożne oraz ławki parkowe. Wszystkie urządzenia zostaną zamontowane na specjalnych pylonach, a wykonawca zadba również o zieleń wokół obiektów. Prace już trwają, bowiem umowa określa termin ich rozpoczęcia na dwa dni robocze od daty jej podpisania. Termin zakończenia prac upływa z dniem 6.11.2017 r.

- Trzeba przy tym zaznaczyć, że termin zakończenia robót obejmuje zakończenie wszelkich prac oraz wykonanie wszelkich wynikających z nich poprawek i zaleceń, jak również całkowite uprzątnięcie terenu, na którym wykonywane były prace wraz z wywiezieniem resztek materiałów – mówi starosta.

Koszt realizacji inwestycji to ponad 1,3 mln złotych, z czego nieco ponad 447 tysięcy kosztować będzie budowa boiska przy LO w Trzciance, około 482 tysiące boisko przy ZSP w Trzciance, i niewiele ponad 405 tysięcy złotych boisko przy Zespole Szkół w Krzyżu Wlkp.

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-25.11
Trzcianka: 40 lat Chóru Cantilena
Potrącenie dziecka na "pasach"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Piotr Urbaniak Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: facebook.com/promocjaPCT

Komentarze