Szczypiornistki Edu Mistrzyniami Powiatu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

25 października odbyły się finały Mistrzostw Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt. Już samo pojawienie się w Hali Sportowo - Widowiskowej w Lubaszu aż pięciu drużyn wróżyło sporo emocji.

Droga do mistrzostwa nie była łatwa. Nasze dziewczęta (zeszłoroczne wicemistrzynie powiatu) rozpoczęły turniej meczem z zeszłorocznymi mistrzyniami powiatu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie. Mecz był zacięty i wyrównany. Obfitował w wiele ciekawych akcji i rozegrań. Zakończył się wynikiem 7:6 dla szczypiornistek Edu.

Następnie rozegraliśmy dwa rewelacyjne spotkania z Prywatnym Zespołem Szkół, w którym zwyciężyliśmy 8:0 oraz z Zespołem Szkół w Wieleniu wygrywając 11:1.

Nadszedł czas na mecz z naszym odwiecznym rywalem LO w Czarnkowie. W pierwszej połowie wynik spotkania zmieniał się jak w kalejdoskopie. Obydwie drużyny to prowadziły, to przegrywały, aby zakończyć ją remisem 3:3. Druga połowa to od początku prowadzenie szczypiornistek Edu. W pewnym momencie było 6:3. Ostatnie minuty drugiej połowy dostarczyły wiele emocji. Zawodniczki LO Czarnków zdobyły czwartą bramkę, a na dwie minuty przed końcem spotkania na tablicy wyników było 6:5. Dojrzała gra lubaskich szczypiornistek i szanowanie piłki do końca meczu pozwoliły nam również to spotkanie wygrać i zdobyć mistrzostwo powiatu. Dziewczęta z parkietu schodziły jak Gladiatorzy po walce, poobijane, kontuzjowane, ale szczęśliwe.

Gratulacje dla całej drużyny, która zdobyła mistrzostwo w składzie: Klaudia Urbaniak - kapitan, Basia Maliszewska, Nicola Olkowska, Michalina Liberska, Joanna Kmiotek, Wiktoria Kotkowiak (Kotek), Samanta Musiał, Michalina Jakubowska, Ania Wyrwa, Laura Kin (Laurka), Weronika Welke (bramkarka), trener Maciej Małecki, asystentka trenera:) Martyna Kłos.

Sukces ten jest efektem systematycznej pracy trenerów i dziewcząt oraz umiłowania piłki ręcznej przez cały team. Dziękujemy opiece medycznej (uczniom profilu pożarniczego) za fachową opiekę podczas turnieju (pracy było niemało) oraz parze sędziów ligowych ze Związku Piłki Ręcznej w Polsce, którzy sędziowali turniej. Ale to jeszcze nie koniec...przed nami turniej rejonowy w Wągrowcu, więc jeszcze niejedna kropla potu popłynie po ślicznych buziach naszych Gladiatorek.