Sztuka drogą do poznania samego siebie i innych

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

W dniach od 13.05.2019 do 20.05.2019 16 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rosku wzięło udział w wymianie młodzieży z grupą 22 uczniów wraz z dwoma nauczycielami ze szkoły Realschule Broich z Mühlheim w Niemczech. Wymianę dofinansowano ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

REKLAMA

Celem tegorocznego spotkania uczniów z Polski i Niemiec było odkrywanie ich twórczego potencjału, dlatego też obfitowało ono w warsztaty artystyczne, które także miały za zadanie wzmacnianie kształtowania pozytywnej samooceny oraz umiejętności pracy zespołowej wśród uczniów. Młodzież spędziła razem cztery kreatywne dni w Hotelu Ajaks nad Jeziorem Sarcz w Trzciance, podczas których poznali historię i technikę malarstwa Impresjonizmu europejskiego. Następnie, inspirując się pracami wybitnego polskiego impresjonisty Władysława Podkowińskiego, każdy z uczniów miał okazję stworzyć własny impresjonistyczny obraz, którego motywem przewodnim było drzewo. Kolejne dni pobytu w Trzciance przyniosły uczniom niesamowite wrażenia jakich mogli doświadczyć podczas tworzenia gipsowych odcisków własnych twarzy i ich dekorowania, a także farbowania koszulek techniką batik. 

W ostatni dzień pobytu w Trzciance, tj. 17.05.2019, uczniowie odwiedzili ośrodek Warsztatów Terapii Zajęciowej ,,Caritas”, gdzie wraz z niepełnosprawnymi wzięli udział w warsztatach z ceramiki i tworzenia kartek okolicznościowych. 

Wspólne działania młodzieży i ich opiekunów zostały zwieńczone całodniowym wyjazdem do stolicy Wielkopolski, Poznania. Uczniowie zwiedzili tam Stary Rynek, na którym poznali legendę poznańskich koziołków i historię poznańskich Bambrów. Odwiedzili także Rogalowe Muzeum, gdzie zgłębili tajniki wypieku tradycyjnych rogali świętomarcińskich oraz gwary poznańskiej. Zapoznali się także z historią powstania Pomnika Poznańskiego Czerwca oraz Pomnika Ofiar Katyńskich. Zwiedzili poznańską Farę oraz Kościół Ojców Franciszkanów. 

To dwustronne spotkanie pokazało niesamowitą otwartość młodzieży polskiej i niemieckiej na siebie oraz ich ogromną siłę twórczą we wspólnym działaniu. Pozwoliło im również odkryć w sobie wiele wspólnych pasji i zainteresowań.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: wielen.pl / K.P.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki