Trwa budowa chodnika w Boruszynie

14.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#chodnik   #budowa   #połajewo   

Ponad miesiąc będzie trwała jeszcze budowa chodnika w Boruszynie. Wkrótce będzie tu bezpiecznie i komfortowo. Koszt prac związanych z renowacją i budową ciągu pieszego to ponad 121 tysięcy złotych. Prace w tym miejscu rozpoczęły się kilka tygodni temu.

- Do umówionego zakończenia realizacji zadania został ponad miesiąc. Na chwilę obecną wykonano już dużą część chodnika – mówi Ryszard Dziedzic, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Czarnkowie.

Budowa chodnika przy drodze powiatowej w miejscowości Boruszyn ma być wykonana do 18 sierpnia. Wtedy nastąpi odbiór końcowy i podpisanie protokołu. Prace postępują z dnia na dzień, dlatego są spore szanse, że nowy chodnik będzie użytkowany przed ustaloną datą.

- Staramy sie ułatwiać byt naszym mieszkańcom. Dzięki budowie chodnika, mieszkańcy Boruszyna na pewno odczują komfort i będą bezpieczniejsi – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki. – Budowa nie doszłaby do skutku, gdyby nie współpraca z gminą Połajewo – dodaje.

Inwestycja została wykonana dzięki umowie „50/50”. Połowa kosztów pochodzi z Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, a druga część z Gminy Połajewo. Koszt całej inwestycji wyniesie 121 400 zł. Wykonawcą prac jest Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Czarnkowie z siedzibą w Śmieszkowie.

 

To może Cię także zainteresować:
Postępy w budowie nowoczesnego boiska w Trzciance
Trzcianka w przebudowie
Dzień Bezpiecznego Przedszkolaka w "Baśniowej Krainie"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl / Aleksandra Lipiec Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

Komentarze