VIII Międzyprzedszkolny Turniej Sportowy o puchar burmistrza Trzcianki

20.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #przedszkole   #turniej   #trzcianka   

12 kwietnia br., w Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzciance odbył się ósmy Międzyprzedszkolny Turniej Sportowy o puchar burmistrza Trzcianki. Organizatorem sportowych zmagań było Gminne Przedszkole Nr 4 w Trzciance. W tegorocznej edycji o miano najlepszego, rywalizowały aż cztery lokalne przedszkola, a była to rywalizacja nietuzinkowa.

Przed rozpoczęciem zmagań sportowych, ósmy turniej oficjalnie otworzył burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarneckie oraz jego zastępczyni Grażyna Zozula. Sportowa inauguracja nie obyła się bez wzniosłych chwil oraz miłych słów i podziękowań za tak wspaniałą organizację ww. wydarzenia.

Zawodnicy dzielnie rywalizowali w siedmiu emocjonujących dyscyplinach m.in: „Bieg ze skakanką”- gdzie zawodnik skacząc przez skakankę musiał okrążyć pachołek i wrócić do swojej drużyny, „Skoki na dużej piłce” – gdzie przedszkolak skacząc na piłce musiał pokonać kilku metrową trasę. Nie zabrakło również zadań umysłowych, przykładowo w jednym z zadań przedszkolaki musiały odpowiedzieć na pytania związane ze sportem.

Gdy nastąpił ostatni gwizdek, jury udało się na naradę, a publiczność i przedszkolaki zostały zaskoczone niespodzianką przygotowaną przez burmistrza Trzcianki. Jak powiedział burmistrz ,,Święta Wielkanocne to czas w którym grzeczne dzieci odwiedza Zajączek Wielkanocny, jeśli dziecko było grzeczne, wystarczy go tylko zawołać”, na słowa burmistrza od razu zareagowały przedszkolaki i głośno, niemal chórem, zawołały „Przyjdź do nas Panie Zajączku Wielkanocny!”.

Pan Burmistrz miał całkowitą rację, ponieważ przedszkolaki przywołały Zajączka Wielkanocnego, który przytulał i obdarował każdego uczestnika słodkim poczęstunkiem.

Następnie nastąpiło ogłoszenie wyników oraz uroczystego wręczenie pucharów, medali i nagród przez burmistrza Krzysztofa Czarneckiego, zastępcę burmistrza Grażynę Zozulę oraz Wielkanocnego Zajączka.

W zmaganiach sportowych, tabela końcowa prezentuje się następująco:

I miejsce - Gminne Przedszkole Nr 3

II miejsce - Gminne Przedszkole Nr 4

III miejsce - Gminne Przedszkole Nr 2

IV miejsce - Gminne Przedszkole Nr 1

Na zakończenie przedszkolaki zrobiły sobie wspólne zdjęcie w wyborowym towarzystwie!

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-25.11
Trzcianka: 40 lat Chóru Cantilena
Potrącenie dziecka na "pasach"

red. | źródło: trzcianka.pl / Przemysław Stochaj | foto: trzcianka.pl

Komentarze