Wakacyjne kontrole i pogadanki

12.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kontrola   #wakacje   #lato   #dzieci   #młodzież   #wieleń   #trzcianka   

W ramach akcji Lato 2017 oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo … w wakacje” policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Czarnkowie sprawdzali warunki, w jakich odbywa się letni wypoczynek dzieci i młodzieży. W tym czasie realizowali też założenia kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo".

Spotkania miały miejsce w miejscowości Kocień Wielki, gdzie odbywał się obóz jeździecki, w Niekursku podczas obozu sportowego i w Dębogórze na obozie językowym.

W ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas wakacji najmłodsi po raz kolejny przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpiecznej zabawy, poruszania się po drogach, bezpiecznego korzystania z Internetu, i bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Zwrócono im uwagę na zachowanie asertywności podczas kontaktów z obcymi. Uczestnicy spotkań żywo reagowali i zadawali mnóstwo pytań na które prowadząca starała się skrupulatnie odpowiadać. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

Wspólne kontrole odbywają się cyklicznie i mają na celu sprawdzanie stanu bezpieczeństwa, warunków sanitarno - higienicznych oraz właściwie sprawowanej opieki nad dziećmi i młodzieżą. Ośrodki były kontrolowane także pod kątem czystości i odpowiedniego wyposażenia. Jak dotąd nie było żadnych zastrzeżeń do organizatorów wypoczynku dla najmłodszych.

Współpraca policjantów z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczną w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” jest już wieloletnią tradycją. W najbliższym czasie zaplanowano kolejne wspólne przeglądy placówek organizujących letni wypoczynek dzieci i młodzieży.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-25.11
Policjanci pomagają osobom bezdomnym
Trzcianka: 40 lat Chóru Cantilena

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: czarnkow.policja.gov.pl foto: czarnkow.policja.gov.pl

Komentarze