Wieczornica Józefa Noji poświęcona jego pamięci

08.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #bieg   #pamięć   #drawsko   

II Turniej Sołectw Gminy Drawsko, rozgrywki szkół i sztafeta. To wszystko odbyło się w ramach Wieczornicy Józefa Noji, obok Janusza Kusocińskiego najbardziej znanemu polskiemu długodystansowcu lat 30. XX. wieku. Do Drawskiego Amfiteatru przybyło wielu mieszkańców okolicznych sołectw. Uroczystym momentem było odpalenie pochodni od znicza olimpijskiego.

- Józef Noji to niewątpliwie wyjątkowa postać. Sztafeta, która miała za zadanie przebiec niemal 5 km z płomieniem z Pęckowa do Drawska wyglądała niesamowicie. To piękne oddanie hołdu tak wybitnemu polskiemu lekkoatlecie. Cieszę się, że mieszkańcy naszego powiatu pamiętają o takich osobach i organizują obchody ku czci ich pamięci - mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Część artystyczna oraz sportowa miała miejsce w Drawsku. Do rywalizacji stanęli mieszkańcy wszystkich sołectw Gminy. W amfiteatrze uczestnicy wzajemnie sobie kibicowali. Zorganizowano II Turniej Sołectw Gminy Drawsko. Cztery konkurencje zgodnie z regulaminem, który był wysłany do wszystkich sołtysów oceniała komisja w składzie: Katarzyna Jerzy, Beata Dymek, Justyna Helwich, Mariusz Niezborała, Edward Zydor oraz Anna Fręś.

- Jest mi niezmiernie miło po raz drugi bawić się z państwem na II turnieju sołectw i przewodniczyć komisji, która oceniała część artystyczną - mówi Anna Fręś, zastępca Wójta Gminy Drawsko. -  Mieliśmy nie łatwe zadanie. Ogromny szacunek i podziękowania dla Państwa, że poświęciliście swój wolny czas. Zorganizowaliście fantastyczne występy wokalne, muzyczne, piękne transparenty i plakaty. Ogromne podziękowania dla wszystkich drużyn, które wzięły udział w konkurencjach. – dodaje.

W konkurencji na transparent najlepsze okazało się Sołectwo Pełcza, drugie zajęło Kawczyn a trzecie przypadło Chełstowi. Kolejna rywalizacja to „Hymn kibica”, gdzie pierwsze miejsce zajęło Drawsko, kolejno Chełst i Kamiennik. Trzecia konkurencja nazywała się „Muzyczny Talent”. Tutaj najlepiej wypadło sołectwo Drawsko. Kolejna pozycja przypadła Kamiennikowi a podium zamykała Pełcza. W ostatniej konkurencji w kategorii plakat pierwsze miejsce zajęło sołectwo Kamiennik. Drugie przypadło Chełstowi i trzecia pozycje uzyskała Pełcza. W generalnej klasyfikacji zliczane były wszystkie cztery konkurencje. II Turniej Sołectw w Gminie Drawsko na Wieczornicy Józefa Noji poświeconej jego pamięci wygrało sołectwo Chełst. Drugie miejsce zajął Kamiennik i na trzeciej pozycji stanęli mieszkańcy Kawczyna. Sołectwa otrzymały okazałe puchary oraz nagrody pieniężne.

W turnieju szkół im. Józefa Noji wzięły udział trzy placówki. Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum Drezdenko. Na drugiej pozycji stanął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie a podium zamknęła Szkoła Podstawowa z Pęckowa.

 

To może Cię także zainteresować:
Dni Lubasza 2017
Kajakarze walczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 16-18.08

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Joanna Żylińska Starostwo Powiatow w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

Komentarze