Tej jedynej nocy naukowcy odeszli od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Zobaczyliśmy naukowców w nietypowych sytuacjach, a publiczność w roli naukowców.
Gimnazjualistów spotkała noc pełna atrakcji: pokazów, eksperymentów, warsztatów.
Program Nocy Naukowców jest skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku. Każdy znalazł w nim coś ciekawego.
DZIECI - konkursy, eksperymenty, warsztaty.
MŁODZIEŻ - konkursy, warsztaty naukowe, warsztaty.
DOROŚLI - pokazy, konkursy naukowe, warsztaty naukowe,
WSZYSTKIE GRUPY WIEKOWE - zwiedzanie laboratoriów, warsztaty, pokazy naukowe z udziałem publiczności.
Największym hitem tegorocznej Nocy Naukowców była Fizyka AQUA Show, wielkie fizyczne show podczas którego, naukowcy Politechniki Poznańskiej podczas wyreżyserowanego show prezentują spektakularne doświadczenia fizyczne z udziałem publiczności. Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieleniu dowiedzieli się : Jak zbudować okręt podwodny? Jak zrobić ciekłego jeża? Nasza młodzież usłyszała o pięknie zaklętym w kropli wody, fascynujących zjawiskach związanych z właściwościami płynów. Duże wrażenie zrobiła scena w plenerze przed Centrum Mechatroniki: Spektakularne i magiczne wędrówki po krainie wulkanów i lodu. Odkrywanie sektorów natury nie tylko dla wtajemniczonych. Zabawa w świetliki i jak to jest z tą tęczą.
Noc Naukowców w Poznaniu to możliwość zobaczenia jedynego w Polsce Mobilnego Centrum Dowodzenia. Można było zobaczyć też żyjące budynki - mapping. Fanów samolotów i lotnictwa zaproszono na Piknik Lotniczy, dzieci na warsztaty budowania robotów z klocków lego, spotkania z twórcami gier komputerowych.
Tylko podczas Nocy Naukowców najnowocześniejsze technologie sprawiły, że zacierać będą się granice pomiędzy światem realnym a cyfrowym.
Źródło: gimnazjumwielen.edu.p