"Wierszowisko" w San Siedlisko

08.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piknik   #zabawa   #trzcianka   

Trzcianeckie sołectwa są niezwykle aktywne! Nie ma weekendu, aby nie był organizowany piknik, festyn, albo inna znakomite wydarzenie! Tym razem w piątek, w Siedlisku miał miejsce kolejny piknik "Wierszowisko w San Siedlisko", podczas którego odbyły się występy muzyczne, a także ogłoszono wyniki konkursu "Siedlisko malowane wierszem".

Od samego początku, piknik odbywał się we wspaniałej, przyjacielskiej atmosferze, a przybyłych gości powitał sołtys Siedliska Mariusz Łuczak oraz pani Marzena Górska. Następnie na scenie pojawiła się Dominika Groberska – autorka muzyki i tekstów, która mimo młodego wieku, ma na swoim koncie występy u boku m.in. Skubasa, Anneke van Giersbergen czy Selah Sue. Po młodej artystce, przed publicznością swoje żywiołowe rytmy zaprezentował, dobrze znany w naszej gminie, zespół „Kuźniczanie” z Kuźnicy Czarnkowskiej. Po uczcie muzycznej przyszedł czas na prezentację wierszy, które powstały w ramach konkursu „Siedlisko malowane wierszem”. Wiersze w znakomity sposób odczytał dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Trzciance – Włodzimierz Ignasiński. Kolejnym punktem programu był występ chórku kabaretu „Kajtek – Chłopcy ze Siedliska”. Artyści rozpoczęli swój koncert od utworu „My są chłopcy ze Siedliska”, a za żywiołowe piosenki otrzymali gromkie brawa!

Po części artystycznej przyszedł czas na wręczenie nagród oraz wyróżnień w konkursie „Siedlisko malowane wierszem”. Decyzją komisji w składzie: Adam Bogrycewicz, Katarzyna Hołyst i Marzena Górska, pierwsze miejsce zajęła Julia Wiśniewska.

Wyróżnienia Sołtysa otrzymali: Mirosława Bielecka, Danuta Flis, Jarosław Derdziński, Agnieszka Derdzińska, Bratnia Dusza, Elżbieta Helwich, Karolina Kubilus, Tomasz Kułak, Zbigniew Zozula, Elżbieta Fularz, Janusz Flis, Jolanta Malicka, Barbara Marzec.

Wyróżnienie Tygodnika Noteckiego trafiło do Marii Szwedek Naplocha, Nagroda Czytelników do Izabeli Trafas, a wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika do Oliwii Puchała.

To nie był jednak koniec podziękowań i gratulacji. Podziękowanie za wspieranie lokalnych inicjatyw otrzymały władze Trzcianki, a na ręce zastępczyni burmistrza złożona została makieta trzcianeckiego Ratusza. Natomiast podziękowania od burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego, za zaangażowanie i serce wkładane w przygotowania oraz organizację uroczystości sołeckich, tworzenie tekstów oraz dialogów, które bawią, uczą i budują pozytywny wizerunek sołectwa Siedlisko, otrzymali Państwo Danuta i Janusz Flis. Burmistrz podziękował także pani Marzenie Górskiej za aktywność i liczne inicjatywy podejmowane na rzecz sołectwa Siedlisko, a także Sołtysowi Mariuszowi Łuczakowi oraz Radzie Sołeckiej za promowanie sołectwa i działania integrujące lokalną społeczność.

 

To może Cię także zainteresować:
Trzcianka: Koncert Disco Polo
Stołówka i plac zabaw w „jedynce” już gotowe
Spotkanie dotyczące organizacji nowego roku szkolnego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: trzcianka.pl / Dawid Czyż | foto: trzcianka.pl

Komentarze