Włamywacze "wpadli" na skupie złomu

10.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #włamywacz   #kradzież   #złom   #krzyż wielkopolski   

Mundurowi z Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp. zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież z włamaniem. Włamywacze wpadli na skupie złomu podczas próby sprzedania łupu. Jak ustalili policjanci, sprawcy na terenie nieczynnej fabryki mebli, po pokonaniu zabezpieczeń włamali się do pomieszczenia transformatorowego, skąd zabrali cenne przedmioty. Funkcjonariusze odzyskali utracone mienie. Sprawą dwóch zatrzymanych zajmie się teraz sąd. Mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ze zgromadzonego przez krzyskich kryminalnych materiału w sprawie wynikało, że sprawcy na terenie nieczynnej fabryki mebli, poprzez zerwanie kłódki zabezpieczającej włamali się do pomieszczenia transformatorowego, a następnie zabrali trzy przekaźniki, styki miedziane, obejmy i przewody aluminiowe. Właściciel wstępnie oszacował straty na około 15 tysięcy złotych.

Policjanci pracujący nad sprawą włamania, wnikliwie analizowali wszystkie informacje. Ich działania wykrywcze, doprowadziły do wytypowania potencjalnych sprawców przestępstwa, a następnie do ich zatrzymania. W miniony poniedziałek włamywacze,,wpadli na gorąco" na skupie złomu, gdzie próbowali spieniężyć łup. Jeden ze sprawców to 18 – letni mieszkaniec Krzyża Wlkp., wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Drugi to 22 – letni mieszkaniec Drezdenka, w przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa.

Obaj włamywacze usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

To może Cię także zainteresować:
Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego
Obowiązki wynikające ze zmiany nazw ulic
Ruszyła budowa boisk

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: czarnkow.policja.gov.pl / mł. asp. Karolina Górzna-Kustra| foto: czarnkow.policja.gov.pl

Komentarze