Wyjazdowe zwycięstwo Radwana!

10.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #piłka nożna   #klasa okręgowa   #radwan lubasz   #kłos budzyń   #wygrana   

W sobotnie popołudnie podopieczni grającego trenera Wojciecha Kałużyńskiego wybrali się na spotkanie wyjazdowe do Budzynia, gdzie zagrali z miejscowym Kłosem. Początek meczu niestety dla Lubaszan zaczął się pechowo, już w 3 minucie po akcji gospodarzy piłka wpadła do bramki Radwana i zrobiło się 1-0 dla Budzynia.

Radwan nie załamał się utratą bramki i ruszył do odrabiania strat, coraz częściej zagrażając bramce gospodarzy. Efekt przyszedł w 30 minucie, gdzie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrze dysponowanego tego dnia młodzieżowca Kacpra Niezborały najlepiej w polu karnym zachował się Łukasz Ozorkiewicz pakując piłkę do bramki. Druga połowa to dalsza dominacja Radwana Lubasz, który cierpliwie budował swoje akcje ofensywne raz po raz zagrażając bramkarzowi miejscowych. W 55 minucie po jednej z takich akcji z lewej strony boiska dokładną piłkę do Przemysława Oelke dośrodkował Wojciech Kałużyński, a ‘’Stiopa’’ pewnym strzałem z 5 metrów pokonał golkipera miejscowych. Kłos po utracie bramki próbował doprowadzić do wyrównania, ale zabrakło skuteczności gospodarzą, którzy nie wykorzystali nawet w 85 minucie meczu rzutu karnego którego sędzia podyktował niby za zagranie ręką w polu karnym Łukasza Ozorkiewicza. Do piłki podszedł zawodnik Budzynia, ale strzał z 11 metrów obronił Tomasz Helak. Ostatecznie Radwan wygrał 2-1, i było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Kałużyńskiego w tym sezonie.

 

• XVII kolejka PKO

• Kłos Budzyń - Radwan Lubasz 1-2 (1-1)

• Bramki: 4' 1-0 ?, 30' 1-1 Ł.Ozorkiewicz, 55' 1-2 P.Oelke

• Sędziowali: Reinke, Ślefarski, Michalski

 

Radwan Lubasz: T.Helak, K.Dymek, K.Gacek, Ł.Ozorkiewicz, J.Brożys, M.Jahns, G.Dymek, K.Niezborała (65'Sz.Szwed), Maciej Budaj, P.Oelke, W.Kałużyński (88' Michał Budaj

 

To może Cię także zainteresować:
Święto Niepodległości na sportowo
Bieg ku pamięci niepodległym
Grand Prix Wielkopolski Kadetów w Tenisie Stołowym

red. | źródło: Tomasz Helak

Twoim zdaniem

Czy Radwan utrzyma się w klasie Okręgowej? 

Komentarze