Zebrania wiejskie i osiedlowe w Gminie Wieleń

17.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#zebranie   #wieleń   

Satysfakcjonujące zainteresowanie mieszkańców w Mężyku, Miałach, Dzierżążnie Małym i Dzierżążnie Wielkim. Rozpoczął się cykl zebrań wiejskich i osiedlowych w Gminie Wieleń.

Spotkania potrwają do 27 marca. W poniedziałek odbyły się spotkania w Mężyku i Miałach, a we wtorek w Dzierżążnie Małym i Dzierżążnie Wielkim. Biorąc pod uwagę wielkość miejscowości frekwencja we wszystkich przypadkach była satysfakcjonująca.

W środę o godzinie 16.30 odbyło się spotkanie w Herburtowie, w którym uczestniczyli również mieszkańcy Marianowa.

W czwartek o godzinie 16.30 odbyło się  zebranie w Kałądku, a o 19.00 w Folsztynie.

W piątek spotkania w Gieczynku (16.30) i Dębogórze (19.00).

Każde spotkanie przebiega według podobnego planu. Najpierw Skarbnik Miasta i Gminy Wieleń Agnieszka Gapska przedstawia mieszkańcom informację z realizacji budżetu w roku 2016 i plany na bieżący rok. Następnie Burmistrz Wielenia Elżbieta Rybarczyk dokonuje analizy inwestycji i remontów w roku 2016 oraz planów w roku bieżącym na terenie Gminy Wieleń. Zastępca Burmistrza Wielenia Jan Graczyk przedstawia wydatkowanie funduszu sołeckiego dla danej miejscowości. Jest również czas na informacje z realizacji wniosków z poprzednich zebrań oraz zadawanie pytań.

W zebraniach oprócz urzędników z wieleńskiego magistratu, biorą udział również radni z poszczególnych okręgów. To jedna z nielicznych okazji, aby porozmawiać otwarcie i merytorycznie o sprawach ważnych dla danej społeczności.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-25.11
Klimatyczne obchody Święta Niepodległości w Wieleniu
Wycieczka na lotnisko w Krzesinach

red. | źródło: wielen.pl / Bartosz Niezborała UM Wieleń | foto: wielen.pl

Komentarze